категорії: блоґ-запис

Димна Суміш: Згадуй, бійся, плач і зви

теґи: 15 жовтня, Sullivan Room, Димна Суміш, концерт

 

«Димна Суміш: Згадуй, бійся, плач і зви»

 

Йдучи на концерт Димної суміші – гурту, який є для мене досить відомим, хоча який я  жодного разу не чула «в живу»,  я сподівалась побачити стандартних рокерів, але зі специфічним способом мислення, що палко рекламують здоровий спосіб життя . А побачила те що навіть не очікувала.

Згадуй

 

Сам концерт почався з годинним запізненням, що є нормою для більшості концертів столиці, хоча фанати по різному відреагували на такий сюрприз.

«Мені дуже не сподобалась, таке ставлення команди до публіки. Адже концерт і так назначений на досить пізній час. Ми приїхали з Чернігова з ранку, лише для того аби потрапити на концерт. Дуже довго чекали, та й ціна на білети трохи «кусається» – зізнається одна із глядачок, а також додає, що сумує за минулим стилем гурту, який хоч і не відрізнявся особливою прихильністю, до публіки, але й не дозволяв собі такого відвертої байдужості.

Таку ж байдужість протягом години демонстрували й глядачі до діджеїв, які намагались їх розважити своїми треками. Більшість просто ходили по залу, викурюючи одну цигарку за іншою, то ж до початку концерту, зал нагадував скоріше сауну ніж концертний зал, і можливо через надлишок диму в повітрі солісту гурту, Олександ Чемеров, був за словами фанатів «трохи не в собі», навіть зважаючи на його постійну дивакуватість.

 

«Бійся»

І от концерт почався. Вийшовши на сцену Сашко Чемеров без жодних привітань почав лабати на інструментах, саме лабати, а не грати чи, побоюсь його слова, співати. Лише найвідданіші фанати, могли зрозуміти, хоча ні, згадувати слова і допомагати співати їх вокалісту.

Звичайним явищем  на концерті став слем. Сповнені емоціями слухачі змогли розслабитися не лише душею, а й тілом. Особливо цей відпочинок відчували на своїх спинах фотографи, які тільки й встигали захищати апаратуру. Хоча, такий факт є промахом орг

анізаторів концерту, що не потурбувались про нормальні умови його проведення. Треба зазначити, що й  сам концертний майданчик не був розрахований на виступ такого «жорсткого» формату. Що для приймаючої сторони також стала сюрпризом стандартна поведінка фанатів «Димної суміші» –

найвідважніші могли відчути себе рок-зірками ,стрибаючи у натовп, але там їх чекали хіба що сильні руки охоронців, які потім довго роз’яснювали починаючим льотчикам «што такоє харашо і што такоє плохо».

 

«Плач»

Більшість присутніх «меломанів» з радістю сприймали хоч такий і дивний, але улюблений гурт, не зважаючи на будь-які неприємності. Того вечора хлопці проспівали 15 пісень. Презентували дві нові англомовні пісні, а також кавер на легендарний хіт Юрія Шатунова «Забудь его забудь», яку Чемєров виконав не гірше за кумира 90-х. Цю химерну атмосферу доповнювали ароматичні палички, які музиканти запалили на сцені, запах яких змішуючись з всюдисущім запахом цигарок створював відчуття одурманення. Коли звучали повільні композиції, люди сідали на підлогу і починали похитуючись в унісон співати разом з улюбленим гуртом.

До середини концерту більшість повірило, що проблеми на початку були лише прикрим непорозумінням і тут сталось несподіване… Олександр, не попереджуючи музикантів, почав співати. Здивовані музиканти просто стояли з боку, хоча згодом, зрозумівши ситуацію, почали підігравати.

Відігравши більшу частину концерту хлопці пішли зі сцени, а через деякий час повернулись з маленькими камерами, що приладнали до гітар та на мікрофонну стійку, як здогадувались потім прихильники – для нового кліпу.

 

І тут хлопців, що не особливо відрізнялись адекватністю на сцені, наче підмінили – Олександр почав качатись по сцені, намагався стягнути зубами шапочку мікрофону, а в кінці впав на четвереньки і поліз за лаштунки, того вечора його більше на сцені не бачили. Слідом за ним зі сцени пішли й музиканти. Слід добавити, що за весь вечір єдині слова, якими удостоїли прихильників – дякую. Два рази.

 

Зви

І скільки б фанати не чекали музикантів на обіцяний спільний кіноперегляд, що був заявлений в афіші, так нічого і не дочекались. Зрозумівши, що гурт більше не буде виступати, більша маса глядачів розійшлась, а ті хто лишився дотанцьовував вечір у компанії діджеїв Arhitector Mendizabal та Yosh, що мали розважати публіку до 6 ранку. Але так як більшість глядачів прийшла побачити саме «Димну суміш», то захід закінчився о другій ночі. І віддані фанати, або ж шукали таксі або насолоджувались моржуванням на вулицях столиці поки пішки добирались рідного дому, і якщо хтось очікує, що йшли вони матюкаючи і обливаючи грязюкою, то дуже помиляється. Виходячи з клубу вони обговорювали море емоцій та класну музику, яку грають хлопці, а також майбутній концерт в Чернігові, сподіваючись, що він буде іншим за якістю проведення, і що хлопці змінять своє ставлення до глядачів, які готові платити гроші аби послухати музику кумирів в кращій якості, а також почути більше ніж два слова за виступ.

 

Анна Парійчук         Юлія Берлач